Yan Dal Programı

Yan Dal Programı'na başvurmadan önce program hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz H.Ü. Yan Dal Programı Yönergesi'ne göz atmanızı ve başvuru kriterlerini sağladığınızdan emin olmanızı rica ederiz. Yan Dal Programı süresince 4ü zorunlu 2si seçmeli olmak üzere toplam 18 krediden oluşan 6 ders alınması gerekir. Bu krediyi bir akademik yıl içerisinde toplama zorunluluğu yoktur; Yan Dal Programı lisans eğitiminizin sonuna kadar devam ettirilebilir. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere "Yan Dal Sertifikası" verilir. Program hakkındaki sorularınız için burayı tıklayın.


PROGRAM BAŞVURULARI (2009-10):

Başvuru tarihleri: 14-31 Mayıs 2009

Başvurular yalnızca İİBF Dekanlığı'na yapılmaktadır. 2009-2010 Akademik yılı için Yan Dal kotası 8 öğrenci ile sınırlıdır.İlk Başvurular:


İlk kez başvuran öğrencilerin başvurularını Dekanlığa yapmaları gerekmektedir. Lütfen başvuru belgeleri için aşağıya bakınız. Başvuru formu ve diğer sorularınız için Dekanlığa başvurabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki kayıt formunu DOLDURMAYINIZ, bu form sadece programa devam eden/seçilen öğrenciler içindir...


Seçme:

Öğrencinin genel akademik ortalaması (CGPA) ve akademik geçmişinin yanı sıra, akademik çeşitlilik seçmelerde belirleyici bir kriterdir. Bölümümüz başvuran öğrencilerin farklı bölümlerden geliyor olmalarını tercih eder. Başarılı adaylar web sayfamızda duyurulacaktır. Seçilemeyen adaylara geri bildirimde bulunmak maalesef mümkün değildir.


Devam Eden Öğrenciler:


Yan Dal Programına devam eden öğrencilerin bulundukları döneme ait başvuru formunu doldurmaları ve güncel transkriptlerinin resmi bir kopyasıyla bölümümüzün Yan Dal Koordinatörüne başvurmaları gerekir. Bu işlemi yapmadan ekleyeceğiniz/sileceğiniz derslerin onaylanması maalesef mümkün değildir. Yan Dal derslerinin eklenmesi/silinmesi öğrencilerin kendi bölümlerindeki akademik danışmanları tarafından yapılır. Lütfen seçmeli dersleri almadan önce o dersin hocasıyla kontakt kurunuz...


Gerekli Belgeler:

1. Transkript (Öğrenci İşleri'nden onaylı)
2. Başvuru dilekçesi (Dekanlıktan alınabilir)
3. Kayıt formu (Güz / Bahar) - yalnızca devam eden/seçilen öğrenciler için -
YAN DAL DERSLERİ

Güz Dönemi (Zorunlu Dersler)

INR 201 International Relations I*
INR 213 Political History I*


Güz Dönemi (Seçmeli Dersler)**

INR 305 Turkish Foreign Policy I
INR 311 Turkish Economy
INR 317 Environmental Politics
INR 319 Russian History
INR 321 Foreign Policy Analysis
INR 421 Water Politics
INR 423 Middle East Politics
INR 425 Balkan PoliticsBahar Dönemi (Zorunlu Dersler)

INR 202 International Relations II*
INR 216 Political History II*


Bahar Dönemi (Seçmeli Dersler)**

INR 306 Turkish Foreign Policy II
INR 314 International Organizations
INR 316 International Political Economy
INR 318 Ethnicity and Nationalism
INR 320 International Security
INR 322 Management Of Natural Resources
INR 328 History of Balkans
INR 408 Current Issues In World Politics
INR 412 Conflict Resolution
INR 414 European Community Law
INR 420 Politics of the Far East Asia
INR 426 Perspectives on Globalization
INR 428 Use Of Force In IR


* Önkoşul Dersleri
** Seçmeli ders listesindeki derslerin hangilerinin açılıp açılmayacağı akademik yıl başında kararlaştırılır ve duyrulur. Listedeki tüm dersler belirtilen sömestr içinde açılmayabilir.